• דגמים
  • החברה
  • שירות
  • חדשות
  • ליסינג מימוני

תפיסה

יחד עם קבוצת יונדאי מוטור, רעננה קיה מוטורס את התפיסה התאגידית שלה, המורכבת מתפיסת הניהול, החזון, וערכי הליבה בתחילת 2011. התפיסה התאגידית החדשה מגדירה את הערכים והסטנדרטים שבהם אחזנו תמיד, ומפרטת את התרבות הארגונית ואת היעדים שאליהם אנו שואפים. גם כשהתנאים והזמנים משתנים, כולנו בקיה מוטורס חולקים את אותם אידיאלים וערכים ופועלים לקראת אותם יעדים.

תפיסה ניהולית

יצירת עתיד חדש והגשמת החלומות של האנושות באמצעות חשיבה יצירתית והתמודדות ישירה עם אתגרים
תפיסה ניהולית של עסק מגדירה את הסיבה לקיומו ומשרתת כקו מנחה בסיסי המעצב את דרך החשיבה של העובדים ואת התנהגותם. שלושת ערכי המפתח הבאים מסכמים את התפיסה הניהולית של קיה: נשיאה מלאה באחריות, מימוש הפוטנציאל והתנהגות אנושית. ניתן לתמצת ערכי מפתח אלה במשפט אחד: "יצירת עתיד חדש והגשמת החלומות של האנושות באמצעות חשיבה יצירתית והתמודדות ישירה עם אתגרים".

יחד לעתיד טוב יותר
בשנת 2011, הגדירה קבוצת יונדאי מוטור חזון תאגידי חדש

"מתן כבוד לבני אדם ויישום ניהול איכות הסביבה כדי למקסם את יצירת הערך ולחתור לגידול מאוזן ומשותף עם בעלי המניות".
כל חברות הבת ישתפו פעולה בהגשמת חזון זה והפיכתה של קבוצות יונדאי מוטור ליצרנית רכב מהשורה הראשונה בעולם שמעניקה ללקוחותיה ערך חדש.
באמצעות הערך הגדול יותר שאנו מייצרים על ידי חיבור היכולות שלנו, נגביר את חוסנן של החברות המשותפות וקהילות מקומיות תוך תרומה לקיימות של המין האנושי.

שותפה לכל החיים במכוניות ומעבר להן
החזון התאגידי ברמת הקבוצה מורכב מהצהרות חזון מפורטות של תחומי הפעילות העיקריים. בתחום הרכב, הצהרת החזון היא "הענקת מרחב חדש ההופך את החיים לנוחים ומהנים יותר באמצעות יישום ניידות עילאית המבוססת על טכנולוגיות ושירותים חדשים שהם חדשניים, ממוקדים באנשים וידידותיים לסביבה".
קיה מוטורס תציע מוצרים ושירותים התורמים לחזון זה, של הפיכת המכונית מאמצעי תחבורה פשוט למרחב סגנון חיים.

ערכי ליבה

לקוח / אתגר / שיתוף פעולה / אנשים / גלובאליות
ערכי הליבה מהווים קוד ההתנהגות עבור העובדים ועבור הארגון בכללותו. הם מייצגים גם את התרבות הארגונית שאנו שואפים אליה ואת ההבטחה שאנו נותנים לעצמנו ולבעלי המניות שלנו. אנו מאוחדים הודות לערכים המשותפים שאנו חולקים וליישום עקבי שלהם בתהליכי קבלת ההחלטות שלנו. קיה מוטורס תתמודד עם אתגרים בצורה ישירה באמצעות שיתוף פעולה וכבוד הדדי, תוך מילוי ההבטחות שלנו ועידוד כישרון וגיוון ליצירת תרבות ארגונית ברורה.    

לקוח

אנו מעודדים תרבות ארגונית המונעת על ידי הלקוחות על ידי הענקת האיכות הגבוהה ביותר ושירות מושלם, כאשר כל הערכים ממוקדים בלקוחות שלנו.

אתגר

אנו מסרבים לנוח על זרי הדפנה, ומאמצים כל הזדמנות לאתגרים גדולים יותר, ואנו בטוחים שנגשים את יעדינו באמצעות תשוקה עקבית וחשיבה מתוחכמת.

שיתוף פעולה

אנו יוצרים סינרגיה באמצעות תחושה של "יחד" שאותה אנו מטפחים באמצעות תקשורת דו-צדדית ושיתוף פעולה בתוך החברה ועם השותפים העסקיים שלנו.

אנשים

אנו מאמינים שהעתיד של הארגון שלנו טמון בליבם וביכולותיהם של כל אחד מחברי הארגון, ונסייע להם לפתח את הפוטנציאל שלהם על ידי יצירת תרבות ארגונית שמכבדת כישרון.

גלובליות

אנו מוקירים את מגוון התרבויות והמנהגים, שואפים להיות הטובים ביותר בעולם בתחום עיסוקנו, וחותרים להפוך לאזרח תאגידי גלובאלי מוערך.