המשך לתוכן
https://kia-israel.co.il/לקרוא-ולדעת/קיה-קרניבל-המיניוואן-המושלם-למשפחות

קטנה ופיקנטית

הקוריאנית שכבשה את ישראל

ההצלחה של קיה פיקנטו מוכרת בכל בית בישראל כבר שבע שנים. מה כבר אפשר לשפר במכונית המיני המושלמת? סוד ההצלחה של קיה פיקנטו הוא תכנון, בטיחות ועיצוב, ותסמכו על המומחים בקיה שגם לרכב הכי טוב בתחום – הם יצליחו לעשות מקצה שיפורים.

השילוב המנצח בקיה פיקנטו

מיום השקתה, קיה פיקנטו זכתה לשלל מחמאות על עיצוב חיצוני ופנימי, כמו גם בפרסים יוקרתיים. זאת, בין השאר בזכות חלל נוסעים מאובזר וחדיש, השואב טכנולוגיות ונוחות מרכבים יקרים יותר, יחד עם התנהגות כביש יוצאת מן הכלל ובטיחות שלא משאירה שום מקום לטעויות.

בשוק הרכב הישראלי, קיה פיקנטו הפכה לרב מכר, בשוק המיני ובכלל. היא אף עשתה היסטוריה כשקיבלה את תואר המכונית הנמכרת של השנה והפכה ל-"לא משפחתית" הראשונה שזכתה בתואר, ועוד פעמיים (2013 ו-2015). בשנת 2016 הגיעה קיה פיקנטו למקום השני בשוק, ושנה לאחר מכן הוכתרה שוב במקום הראשון.

קיה פיקנטו

לא סתם היא המכונית הנמכרת במדינה

קיה פיקנטו מציגה את קו העיצוב הרענן והעדכני של קיה, תוך שילוב יחידות התאורה בסבכה הקדמית עם פגוש "אף הנמר" המפורסם שמזוהה עם המותג. פתחי האוורור גדולים יותר, בתי הגלגלים בולטים יותר ויחידות התאורה האחוריות גדולות מבדגם המקורי.

עם זאת, הפינוק האמיתי מתחיל כאשר נכנסים לתא הנוסעים. הסטת הקונסולה הקדמית כ-1.5 ס"מ לפנים, יחד עם הרחקת המסעד שתי מעלות אחורה, יוצרת תחושת מרווח ונוחות לנוסעים מלפנים. גם הנוסעים מאחור לא קופחו, הודות למיקום גבוה יותר של המושב ואפשרות להטיית מסעד המושב האחורי. המושבים עצמם עשויים חומרים איכותיים יותר, תומכים יותר וביניהם ישנה משענת יד עם תא אחסון.

לוח המחוונים, שהפך את קיה פיקנטו לשם דבר, עבר מתיחת פנים – הגרסה הבסיסית של EX כוללת מסך עם מערכת שמע, שליטה מההגה, USB ובלוטות'. הגרסה המחודשת מוסיפה מסך מגע מקורי 7 אינץ', עם אפשרות להתממשק לסמארטפון דרך Apple CarPlay לאייפון ו-Android Auto לאנדרואיד. בנוסף לכך, בקיה פיקנטו תוכלו למצוא בקרת אקלים דיגיטלית, אשר מתאימה את הטמפרטורה לכל מזג אוויר, בכל ימות השנה.

כרגיל, בקיה לא חוסכים על בטיחות. בקיה פיקנטו מותקנים חיישני חנייה אחוריים ומנגנון בלימה אוטונומית קדמית במצבי חירום – כשבלימה מלאה מתבצעת ב-75 ק"מ וחלקית ב-160 ק"מ. כמו כן, מותקנות ברכב שבע כריות אוויר ומערכת התראה של מובילאיי. 

קיה פיקנטו החדשה

ביצועים חדשים ומפתיעים

המנוע בקיה פיקנטו בגרסה החדשה אומנם זהה לגרסה הקודמת – ואולם בגזרת ההילוכים ישנן שתי אופציות: תיבת הילוכים ידנית בעלת חמישה הילוכים, לצד תיבת הילוכים אוטומטית בעלת ארבעה הילוכים.

ביצועי המנוע של קיה פיקנטו מפחיתים את צריכת הדלק וגם מספקים חווית נסיעה שקטה יותר מבעבר, הודות לבידוד רעשים מתקדם יותר. אחיזת הכביש איתנה ומרשימה הודות למערכת הכוונה אלקטרונית, שתמצאו בדרך כלל במכוניות מקטגוריות גבוהות יותר. מערכת זו תסייע לכם, בין השאר, לקחת פניות בקלות יתר ולהשרות תחושת ביטחון מלאה בסיבובים.

ההגה החדש של קיה פיקנטו גם שיפר את ביצועיו – 2.8 סיבובים לעומת 3.4 בעבר, ורדיוס הסיבוב קטן אך במעט, מה שמאפשר תגובה מהירה יותר ומשפר את יכולת התמרון. קיה פיקנטו "טורפת" גם כבישים עירוניים וגם כבישים מהירים, ומספקת חווית נהיגה יוצאת מן הכלל.

ויש גם גרסה ספורטיבית

למי שרוצה ליהנות מהנוחות של מכונית מיני, לצד הנראות של רכב GT, מוצעת קיה פיקנטו גם בגרסת ספורט. קיה פיקנטו GT-Line מצוידת באבזור חדשני, שכולל בין היתר חישוקי סגסוגת 16 אינץ' (לעומת 15 אינץ' בגרסת EX של הדגם המקורי), תאורת לד אחורית, פתח מפלט כפול ובוהק וחלון גג, כמו גם שדרוגים לכונסי האוויר, לתאורת היום ולפנסי הערפל. לקיה פיקנטו GT גם נוכחות צבעונית יותר, בזכות שילובי גוונים בעיצוב הפנים והחוץ, דוושות מאלומיניום וגלגל הגה ספורטיבי קטום.

קיה פיקנטו GT

המיני הטובה ביותר עברה שדרוג מוצלח

במבחן התוצאה, קיה פיקנטו נותנת תמורה מרבית, בטח ביחס לגודלה הפיזי, הן מבחינת העיצוב (במיוחד בגרסת ה-GT), הן מבחינת מערכות הבטיחות והן מבחינת הביצועים. ההצלחה של קיה פיקנטו כבר מדברת בעד עצמה, ולכן לא מפתיע שהישראלים בוחרים בה שוב ושוב.

דילוג לתוכן