המשך לתוכן
https://kia-israel.co.il/לקרוא-ולדעת/קיה-קרניבל-המיניוואן-המושלם-למשפחות

קיה נירו – סטייל, חיסכון ואיכות הסביבה

קיה נירו פותחה בנפרד מקו דגמי ה-SUV של קיה. כאשר המטרה הייתה ליצור מערכת הנעה היברידית ייעודית אשר תתאים לרכב פנאי – קרוסאובר – מודרני ואטרקטיבי. כיום קיה נירו, שהושקה בשנת 2016, סוחפת אחריה נהגים רבים בזכות מראה מלוטש, שימושיות רבה לצד דינאמיות כיפית וחיסכון מרשים בדלק.

קיה נירו היברדית

המפתח להצלחה

בדרך כלל בעולם הרכב מפתחים את הבסיס – הפלטפורמה – ואותו מיישמים בכמה שיותר דגמים. זה פשוט כלכלי יותר. אבל כדי ליצור SUV מנצח (מה זה SUV? פשוט מאד ראשי תיבות של Sport Utility Vehicle – ובעברית "רכב פנאי"), בוודאי בעידן שבו ניכר המעבר ממנועי בעירה פנימית להנעה חשמלית, צריך לשנות את הגישה.

כך שהפעם קיה סימנה את המטרה – והבריף אמר זאת בפשטות: רכב חדש, רכב היברידי, SUV קומפקטי, מעוצב, בטיחותי, מהנה לנהיגה וחסכוני בדלק. והפלטפורמה החדשנית שפותחה מסמנת "V" על כל הסעיפים ומאפשר לא רק רכב היברידי המשלב מנוע בנזין עם הנעה חשמלית, אלא גם גרסת PHEV היברידית-נטענת בעלת מצבר מוגדל וטווח חשמלי של עשרות קילומטרים וגם גרסת 100% חשמלית עם אפס פליטת מזהמים.

קווים לדמותה

את המראה האלגנטי של קיה נירו הובילו הסטודיו לעיצוב של קיה בקליפורניה ובקוריאה. התוצאה היא רכב חדש עם השימושיות והמשיכה האסתטית של רכב פנאי קומפקטי יחד עם קווים אירודינאמיים לצד משטחים מפוסלים ברוב טעם.

יחד עם זאת נירו שומרת על המראה של KIA ואי אפשר לטעות בהקשר המשפחתי כאן בזכות חרטום הטיגריס אשר מלווה את המותג בשנים האחרונות. בסיס הגלגלים הארוך ומפשקי גלגלים רחבים יוצרים "עמידה" יציבה ואיתנה על הכביש – מדגישים את רושם הביטחון והאיתנות של כל המביט בקיה נירו.

קיה נירו קרוסאובר

תא נהג מודרני מדגיש את החלל הפנימי

תא הנוסעים של קיה נירו תוכנן כדי להדגיש את המרחב הפנימי ואת המראה המודרני. בתאימות לדגמים החדשים ביותר של היצרן גם כאן לא נחסך דבר ונעשה שימוש נרחב בחומרים רכים ונעימים למגע בכל סביבת הנוסעים. קווים ברורים בתא הנוסעים מגדירים ומפרידים את האיזורים השונים בדשבורד וממקמים את לוח המחוונים ומסך המולטימדיה על מישור אחד ואת מתגי בקרת האקלים מתחתיהם.

הסידור האופקי של הדשבורד מפנה לנהג שדה ראיה נרחב לכל רוחבו ומעצים את תחושת המרחב הפנימי. תחושה ממנה ייהנו כל מי שישב במושב אחורי מרווח ביותר ועם המון מקום לרגליים.

קיה נירו תא נהג

צריכת דלק

קיה נירו הינו קרוסאובר היברידי וככזה הוא מגשים את יעד החיסכון המרשים בדלק על ידי שילוב של מנוע בנזין בנפח 1.6 ל' ומנוע חשמלי אשר יחד מפיקים 141 כוחות סוס ו-27 קג"מ. זה המון כוח שבזכות המנוע החשמלי זמין כבר מסיבובי מנוע נמוכים. הכוח עובר לגלגלים הקדמיים דרך תיבת הילוכים כפולת מצמדים מנוהלת מחשב עם 6 הילוכים.

במערכת ההנעה הזו שולבו אלמנטים טכנולוגיים רבים – לא נלאה אתכם בכל זה רק נציין כי במהלך נסיעת המבחן שלנו, אשר כללה גם קטעי נהיגה מהירים למדי עם רכב עמוס, הציבה קיה נירו צריכת דלק של 20.4 קילומטרים לליטר.

מנוע היבירדי לקיה נירו

חווית נסיעה נעימה

האתגר העומד בפני כל מכונית, ולא רק רכב היברידי, הוא לעמוד במתח שבין הצורך לספק נוחות נסיעה בעיר, במהירות איטית ועל פני רחובות משובשים לבין היכולת להתמודד עם האנרגיות הנוצרות בשיוט מהיר על כביש 6 למשל או בכביש מדברי מרוחק ומתפתל.

הדרישות הדינאמיות מהשלדה וממערכת ההנעה לפעמים ממש מנוגדות – וצריך למצוא איזון. קיה נירו מצאה אותו. עם מידות המאפשרות חיים קלים בעיר.  מצלמת חניה מצוינת עוזרת לתמרן לחניה צרה – וקיפול מראות חשמלי חיוני לחיים ברחובות הצרים. מערך בטיחות אקטיבי מנטר את סביבת הרכב כל העת – כולל בלימת חירום אוטונומית על פי הפרמטרים שקבע היצרן.

מחוץ לעיר קיה נירו מטפלת באופן מרשים באתגרים הניצבים מולה. מערכת מתלים מתקדמת מבודדת משיבושי כביש אבל גם יוצרת התנהגות כביש ישירה ונוסכת בטחון לנהג. בכל רכב אחר כשמהירות הנסיעה עולה כך גם רמות הרעש וכאן נעשה שימוש נרחב בחומרי בידוד ומנהרת רוח כדי להפחית ככל הניתן את רעשי הכביש, רעש המנוע וכמובן רעשי רוח.

קיה נירו חווית נהיגה מושלמת

בטיחות ואבזור

אם תשאלו אותנו על מה אסור לוותר כשבוחרים רכב חדש – התשובה תהיה על מערכות הבטיחות המתקדמות. בקיה נירו תמצאו שמירת נתיב אקטיבית עם תיקון בהיגוי אם מתקרבים לקווים בכביש. בקרת שיוט אדפטיבית המתאימה עצמה לקצב התנועה שסביב מאיטה ומאיצה את מהירות הרכב בהתאם לרכב שמלפנים וללא כל התערבות מצד הנהג.

יש בלימת חירום אוטונומית אשר מגיבה מהר יותר מכל נהג אנושי וגם ניטור עייפות נהג לצד מערכות כמו בקרת יציבות ובקרת משיכה אשר מונעות החלקה ואבדן שליטה. 7 כריות אוויר מצטרפות לאיזורי קריסה וספיגת אנרגיה בשלדה וכמובן חגורות בטיחות כדי לשמור עליכם כשהרע מכל קורה. עם 5 כוכבי בטיחות ב-ENCAP קיה נירו היא בין הקרוסאוברים הבטוחים ביותר על הכבישים בישראל.

קחו אותה לנסיעת מבחן

קיה נירו הינו קרוסאובר היברידי, טכנולוגי ומתקדם. בנוסף מציג הנירו חיסכון מרשים בדלק עם 5 שנות אחריות וחבילות בטיחות ונוחות מהשורה הראשונה. בואו לחוות אותה בעצמכם.

 

דילוג לתוכן