המשך לתוכן
https://kia-israel.co.il/לקרוא-ולדעת/קיה-קרניבל-המיניוואן-המושלם-למשפחות

קיה ספורטאז' – הבחירה שלכם

קיה ספורטאז' חולל מהפכה בשוק הרכב בישראל. הספורטאז' הוא הדגם הנמכר ביותר בארבע השנים האחרונות מבין רכבי פנאי-שטח (SUV) – סגמנט הרכב המוביל בישראל.

עתה, עם השקת הדור החדש והמעודכן, זו הזדמנות לבחינה מקרוב כיצד השילוב של עיצוב מרהיב, מנועים חזקים, אבזור עשיר ובטיחות מתקדמת מתאגדים יחדיו לכדי מוצר שלם ואיכותי.

קיה ספורטאז רכב פנאי שטח

עדכונים וחידושים

לקיה ספורטאז' החדש יש שורה של עדכונים אשר נועדו למצק את המקום המרכזי של הדגם בשוק ה-SUV הישראלי, כאחת המכוניות הנמכרות ביותר בישראל. העדכון משדך בין מרכב מעוצב יותר, לתא נוסעים מצויד במערכות בטיחות אקטיביות מקוריות.

המראה החדש כולל פגושים קדמי ואחורי שעתה הם יותר מחודדים ודינאמיים למראה. יש גם חישוקי גלגלים בעיצוב חדש – 17 אינץ' בגרסת URBAN אותה אנו סוקרים – ועליהם צמיגים רחבים למדי במידה 225 וחתך 60. איזון חכם בין מראה מושך, לאחיזת כביש ונוחות נסיעה בזכות "כתפיים" רחבים יותר של הצמיג.

בתוך תא הנהג תמצאו מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך 8 אינץ' וממשק מלא בעברית הכולל גם רדיו אינטרנטי, WAZE ועוד. בין הפיצ'רים המעניינים כדאי לציין את משענות המושב האחורי שניתן לכוון את הזווית שלהן. מאחור גם ייהנו הנוסעים מפתחי מיזוג וכן משקע 24 וולט ו-USB.

קיה ספורטאז פנים רכב

מתחת לפני השטח ישנם חידושים רבים:

  •  מנוע 2.0ל' אטמוספרי עבר עדכון קל כדי לעמוד בתקנות זיהום האוויר האחרונות והוא מפיק 155 כ"ס ו-19.6 קג"מ.
  • טורבו-דיזל 1.6ל' חדש וחסכוני בדלק, עם תפוקה של 136 כ"ס ו-32.6 קג"מ (אם אתם שואלים מה זה קג"מ – באופן הפשוט ביותר זו ה"דחיפה" שאתם מרגישים כשמאיצים).
  •  טורבו-בנזין בנפח 1.6ל' עם 177 כ"ס ו-27 קג"מ. החזק ביותר בהיצע. שני מנועי הטורבו מקבלים תיבות הילוכים כפולות מצמדים עם 7 הילוכים. גרסה זו מגיעה ברמת אבזור פרימיום הכוללת חישוקי גלגלים 19 אינץ', מושבי עור-בד חשמליים, בקרת שיוט אדפטיבית ובלם יד חשמלי.

יצאנו לכבישים

קיה ספוטאז צד

אז מה זה SUV? קיצור אותיות של "Sport Utility Vehicle" או בעברית "רכב ספורט ועבודה". בישראל מקובל לכנותם רכבי פנאי, או ג'יפונים אולי אפילו "רכבי פנאי-שטח". בכל מקרה יצאנו לדרך. תא הנהג וחלל הנוסעים של הספורטאז' אורבן 2.0ל' מקבל אותנו בשני גוונים. אפור בחלקו העליון ובז' בהיר בחלקו התחתון וריפודי המושבים.

בגרסת "URBAN" אשר עולה כ-147,900 לריפוד הבהיר יש תפקיד כפול גם כדי ליצור חלל אוורירי, מואר ומאד נעים. "חווית הנסיעה" היא מילת המפתח בכל רכב פנאי שטח – וכאן החוויה היא של איכות כללית טובה יחד עם סביבת נהג ונוסעים שכיף להיות בה.

לוח המחוונים קל להבנה ואינטואיטיבי – הוא מכיל במרכזו צג רב-תכליתי עם נתונים של מחשב הדרך, הגדרות שונות או חיווי של מהירות וערוץ שמע. הבחירה נעשית דרך מיתוג בצד ימין של גלגל ההגה – כאשר מצד שמאל יש שליטה על מערכת השמע ושיחות הטלפון. עוד בימין ההגה מתגי התפעול של בקרת השיוט שקיימת גם בגרסת אורבן בה נהגנו. מתחת למסך המולטימדיה הגדול שורת מתגים לתפעול מהיר של מערכת השמע ועוד קומה מתחת – תמצאו את בוררי בקרת האקלים. זו דו אזורית ועם פתחים גם למושבים האחוריים. זה יותר מכל פתרון אינטואיטיבי וקל להבנה גם למי שזו הפעם הראשונה שלו בספורטאז'.

קיה ספורטאז

עוד ראוי לציין את בורר מצבי הנהיגה אשר במצב "ספורט" מחדד מאד את אופי הפקת הכוח של המנוע הזה – וגם מתגים נפרדים האחד לבקרת הירידה במדרון – אשר מטפל במורדות תלולים מאד בכביש או בשטח מבלי שיהיה על הנהג לגעת בבלמים. פיצ'רים שנוכחותם מרחיבה את אפשרויות השימוש ברכב ואת הבטיחות שלו.

יוצאים לנהיגה

הנסיעה בעיר נעימה מאד. עם ראות טובה החוצה ובידוד רעשים טוב ונוחות טובה – מצטיינים הודות לספיגת מהמורות של המתלים ומבנה קשוח של השלדה אשר לא נותנת לרעידות לחלוף דרכה אל הנוסעים. בסבבי הסעות הילדים לחוגים אהבנו את הדלת האחורית הגדולה אשר עוזרת מאד להיכנס ולצאת מהמושב האחורי.

כאשר בעיר הסיוע של חיישני חניה ומצלמת הרוורס – יקר מפז. וגם אם דלת תא המטען הייתה יכולה להיות בעלת סף טעינה רחב יותר – עדיין הגישה אל תא המטען קלה.

מחוץ לעיר תמצאו את קיה ספורטאז' כשייטת נוחה ונעימה מאד. במהירות המצוינת על התמרורים, רמות הרעש בתא נמוכות והאיכות של מערכת השמע מספקת בהחלט. עם 6 הילוכים, מנעד המהירות של רכב הפנאי הזה גדול מאד.

זו תיבה מפיתוח עצמי של היצרנית ומותאמת במיוחד לרכב הזה ולאופי השימוש זו. בתנאי נהיגה רגילים תצפו לצריכת דלק ממוצעת של כ-13 קילומטרים לליטר. אם תלחצו חזק בנהיגה נמרצת על כביש הררי תגיעו ל-10 קילומטרים לליטר.

ואם כבר מידות אז על מה אנו מדברים כאן? בסיס הגלגלים הוא 267 ס"מ. האורך הכללי עומד על 448 וחצי ס"מ. הרוחב 185.5 ס"מ והגובה 164.5 ס"מ כולל מסילות הגג הדקורטיביות. אלו בהחלט מידות של רכב עם נוכחות. לתא המטען נפח של 466 ליטרים שימושיים מאד ליומיום עם אפשרות לקיפול שורת המושבים השנייה בשלמותה או באופן חלקי כדי ליצור משטח טעינה גדול ואחיד.

סיכום

קיה ספורטז SUV

קיה ספורטאז החדש עבר שורה ארוכה של עיכונים עיצוביים, שיפורים טכנולוגיים, שילוב של מערכות בטיחות אקטיביות מקוריות ומנועים חדשים חזקים וחסכוניים מתמיד. רכב פנאי מודרני, או SUV, צריך להיות הרבה יותר מ"מכונית" במובנה הבסיסי והתכליתי – וקיה ספורטאז החדש נותן שילוב מנצח בכל חזית, גם המחיר, כדי להבטיח שיהיה הצלחה גם בהמשך.

המלצתנו? תאמו נסיעת מבחן כדי לחוות את הדור החדש של ה-SUV הנמכר בישראל.

דילוג לתוכן