המשך לתוכן

קונים קיה? הנה משהו שחשוב שתדעו על ביטוח הרכב

 

ביטוחי רכב (רכוש וחובה) מהווים למעלה מ-60% מסך כל ההוצאה על ביטוח בישראל, כך על פי הדו"ח השנתי לגבי ענף הביטוח, שפורסם על ידי משרד האוצר. לא במפתיע, אם כן, מדובר בענף בו פועלות סוכנויות וחברות ביטוח רבות, אשר מציעות מגוון רחב של פוליסות ומוצרי ביטוח שונים לבעלי הרכבים. בין שחקניות ישנן גם  סוכנויות ביטוח וותיקות, אשר יצרו שיתופי פעולה ישירים עם יבואניות הרכב.

 

עלות הביטוח הממוצעת לרכבים פרטיים יורדת בהדרגה בשנים האחרונות. הירידה נובעת ממספר גורמים:

 

  • מערכות בטיחות מצילות חיים שמותקנות ברכבים מעניקות לבעליהם הנחה בעת תמחור דמי הביטוח. מהמחשבון להשוואה בין ביטוחי חובה לרכב שבאתר משרד האוצר עולה כי המערכות אשר בגינן ניתנת הנחה הן מערכת בטיחות למניעת נעילת גלגלים (ABS), מערכת בקרת יציבות (ESP), התרעה על סטייה מנתיב (LDW) ומערכת התרעה על אי שמירת מרחק (FCW).

 

  • כיום ניתן לרכוש ביטוח לרכב בהתאמה אישית לפי פרמטרים כגון גיל, מגדר, עבר תעבורתי נקי, עבר ביטוחי נקי ועוד. משמעות הדבר היא שנהגים בעלי ציונים טובים בפרמטרים אלה זוכים להנחה בדמי הביטוח.

 

  • הנהגת דמי ביטוח אחידים לביטוחי חובה לרכבים פרטיים ומסחריים (עד 3.5 טון) ברוב החברות הביאה לצניחה של 15%-25% בעלות הביטוח של כ-200 אלף רכבים.
  • ריבוי הסוכנויות הגביר את התחרות בענף.

 

סוגי ביטוחי רכב

רכישת ביטוח רכב דורשת קבלת החלטה הן לגבי מוצרי הביטוח הרלוונטיים והן לגבי החברה או הסוכנות אשר יספקו את המוצרים. קיימים כיום שלושה מוצרים עיקריים הנוגעים לביטוחי רכב:

 

  • ביטוח חובה – על פי פקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], תש"ל-1970, אין לעשות שימוש ברכב מנועי בישראל, אם לא קיימת לגביו פוליסת ביטוח חובה בתוקף. ביטוח חובה מכסה בגין נזקי גוף שנגרמו בתאונת דרכים לנהג, לנוסעים או להולכי רגל ומשתמשי דרך. הזכאות לפיצוי לא תלויה בסוגיית האשמה (מי גרם לתאונה). עם זאת, היא אינה כוללת כיסוי לנזקי רכוש (לרכב או לצד ג').

 

  • ביטוח צד ג' – ביטוח צד ג' הוא ביטוח רשות, המספק כיסוי ביטוחי בגין נזקי רכוש שנגרמו לצד שלישי. ניתן להפעיל את הפוליסה במידה שהרכב גרם נזק רכושי לרכב אחר או לכל צד ג' (כמו לדוגמה גדר בניין, עמוד חשמל בבעלות העירייה וכו'). במקרה זה חברת הביטוח תישא בעלויות, אך ייתכן שהמבוטח יחויב בהשתתפות עצמית.

 

  • ביטוח מקיף – ביטוח מקיף הוא מוצר רשות, המכיל בתוכו ביטוח צד ג' אך מרחיב אותו כך שהפוליסה מכסה מגוון נזקי רכוש העלולים להיגרם לרכב המבוטח כתוצאה מתאונה, גניבה, שריפה, נזקי טבע, תאונה עצמית ועוד.

סוכנויות ביטוח של יבואניות הרכב – שידוך שמיטיב עם הצרכן

התגברות התחרות בענף ביטוח הרכב מחייבת צרכנות נבונה, הבאה לידי ביטוי בהשוואה בין הפוליסות והסוכנויות. רצוי לשקלל את החסרונות והיתרונות של כל אחת מההצעות בהתאמה לצרכי הלקוח. אפשרות אטרקטיבית במיוחד עבור הצרכן היא רכישה של פוליסת ביטוח אצל סוכנויות הנמצאות בשיתוף פעולה עם יבואניות רכב ייחודיות.

 

אחת מסוכנויות אלו היא חברת קאריסק, סוכנות לביטוח אלמנטארי בע"מ, המשמשת כסוכנות הביטוח של יבואנית רכבי קיה בישראל – טלקאר (בשיתוף עם סוכנות הביטוח מדנס). הסוכנות מציעה התמחות ייחודית בביטוח רכב לדגמי קיה ומבינה לעומק את הצרכים של לקוחות החברה.

 

זאת, מתוך מטרה לספק שירות מותאם אישית ללקוח, עם כיסוי מרבי ורחב ככל הניתן תוך רתימה של ספקי שירות מובילים בתחומם.

לצד יכולתה של סוכנות הנמצאת בקשר עסקי עם היבואן להעניק שירותים ברמה הייחודית לדגמי החברה, חשוב לוודא כי מדובר בחברה ותיקה, מוכרת ומקצועית. כלומר, סוכנות אשר איננה שוקטת על שמריה ומטמיעה שינויים רגולטורים ועובדת לפי נהלים קפדניים.

 

קאריסק ביטוח רכב קיה 

יתרונות לרכישת ביטוח בסוכנויות היבואן

בימים בהם ניתן לרכוש ביטוחי רכב במהירות, ואפילו בלחיצת כפתור או החלקת אצבע בטלפון הנייד, קשה לעתים להבחין בשוני שבין הצעות הביטוח השונות. במציאות מורכבת זו, בולט ביתר שאת היתרון הגלום בהתקשרות עם סוכנות ביטוח ייעודית של היבואן.

 

ראשית, בעת רכישת רכב חדש ישנה חשיבות גדולה לבחירה בגוף מנוסה וחזק, שניתן לסמוך עליו במקרה של נזק או גניבה. לפני התקשרות עם כל סוכנות ביטוח, יבואניות הרכב מבצעות בדיקות מקדימות ומקיפות. הלקוח יכול להיות רגוע שהגורמים הדרושים עברו מבחנים מחמירים ועומדים בתנאי סף קפדניים, מה שיאפשר ללקוח ליהנות משקט נפשי ושירות מיטבי.

 

שנית, בכל הנוגע לשירות, אין מחלוקת כי הקשר העסקי בין סוכנות הביטוח ליבואן מקל מאוד על ההתנהלות השוטפת. לקוחות המבוטחים בפוליסה של סוכנות הביטוח של היבואן נהנים משירות מלא לרכבם תחת אותה קורת גג, לרבות הפניה למוסכים מורשים, גרירה למוסכים מורשים וכדומה.

זאת ועוד, סוכנות ביטוח הפועלת בסמכות היבואן מכירה היטב את הרכבים הרלבנטיים ותופרת עבור בעליהם פוליסות מותאמות. אי לכך, כאשר הפוליסה מופעלת, הטיפול בלקוח הוא יעיל, אפקטיבי, קצר ואיכותי: התיקון נעשה במוסכים מורשים, קיימת לרוב התחייבות של שימוש בחלפים מקוריים (בדרך כלל לתקופה של כ-24 חודשים), ניתנת הנחה בהשתתפות העצמית וקיימת אפילו אפשרות של קבלת רכב חלופי.

 

חשוב לציין כי בדומה לכל סוכנויות הביטוח, גם סוכנויות העובדות עם יבואנים מציעות מוצרים משלימים ואטרקטיביים לפוליסה. למשל, סוכנות הביטוח קאריסק, שעובדת עם יבואנית קיה לישראל, מספקת שירותים כמו החלפת שמשות, החלפת גלגלים וכיסוי גבוה  במיוחד של הוצאות הגנה משפטיות.

 

לסיכום,

 

ענף הרכב מציע מגוון רחב של סוכנויות ביטוח ופוליסות. בעת ההשוואה בין האפשרויות העומדות לבחירתו של בעל הרכב, מומלץ לקחת בחשבון את היתרונות של התקשרות עם סוכנות ביטוח העובדת עם יבואן ייחודי. להתקשרות מסוג זה ישנם יתרונות הן מבחינת המחיר הסופי, הן מבחינת רמת השירות, והן מבחינת ההיכרות עם דגמי הרכב של היבואן.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן