המשך לתוכן
https://kia-israel.co.il/לקרוא-ולדעת/קיה-קרניבל-המיניוואן-המושלם-למשפחות

קיה ספורטאז' פרימיום

איך הופכים משהו טוב למושלם? מוסיפים, משפרים ומלטשים עד שרכב הפנאי המוביל בישראל, מקבל את גרסת ה-טורבו PREMIUM. הכירו אותו, ספורטאז' 1.6 טורבו PREMIUM, שבנוסף למנוע טורבו בנזין חדש מציע חידושים בטיחותיים, עדכונים עיצוביים ואבזור עשיר..

הדגם החדש והבכיר של הקיה ספורטאז' קיבל מנוע 1.6 טורבו חדיש, תיבת הילוכים מתקדמת ומגוון תוספות ייחודיות לדגם ה-PREMIUM. לקחנו אותו לסוף שבוע שלם שכלל נסיעה עם הילדים, נסיעה מאומצת בדרכים מהירות ואפילו קצת שטח, בצורת שבילי עפר צדדיים.

מה הופך את הקיה ספורטאז' לרכב שנותן תמורה כל כך טובה ללקוח הישראלי, שהופך אותו למוביל בקטגוריה בשנים האחרונות? שילוב של: רכב משפחתי מעוצב, נוח וחזק לשימוש יומיומי ו-SUV בטיחותי, בחבילה אחת.

דירוג בטיחות ישראלי גבוה

ומה הופך את הקיה ספורטאז' 1.6 טורבו PREMIUM ל-SUV בטיחותי?

מערכות בטיחות קיה - קיה ספורטאז' פרימיום

נתחיל ממערכות הבטיחות הרבות שמרימות את דירוג הבטיחות הבטיחות ל-7 מתוך 8, אחד הדירוגים הגבוהים בקטגוריה. מערכת ה-FCW, מערכת התרעה למניעת התנגשות קדמית, שמתריעה בצפצוף והתראה על גבי לוח השעונים על רכב שנמצא מלפנים ומערכת ה-AEB, בלימה אוטומטית בעת חרום, שמופעלת אוטומטית במצבי קיצון ומתערבת בעצמה באופן אוטונומי, אם מזהה הולך רגל או רכב, שמעמיד אתכם בסיטואציה של תאונה.

אם עד היום התרגלתם למערכות שמתריעות על סטייה של הרכב מהנתיב, קיה ספורטאז' 1.6 טורבו PREMIUM לוקח אתכם צעד קדימה, לא רק מתריע על אי שמירת נתיב אלא גם מתקן את הסטייה על ידי הזזה אקטיבית של ההגה, וכך למעשה שומר עליכם ועל בני משפחתכם בכביש.

מערכת בקרת שיוט? יש, אדפטיבית ומלאה. זה אומר שכל מה שאתם צריכים לעשות, הוא להגדיר את מהירות השיוט הרצויה שלכם, מכאן הרכב יאט ויגביר מהירות, בהתאם למכשולים בכביש, רכבים שמאטים או נכנסים לנתיב שלכם. נהיגה בכביש 6 לדוגמא, הופכת לקלה ונוחה מאי פעם.

SUV בטיחותי, זה לא רק הטמעת מערכות בטיחות אקטיביות, אלא גם אבזור שהופך את החוויה בדרך לנעימה יותר. הפעילו את האורות הגבוהים כדי להקל על הנהיגה שלכם, וברגע שהקיה ספורטאז' 1.6 טורבו PREMIUM יזהה רכב שמגיע מלפנים, האורות הגבוהים יתבטלו אוטומטית ויחזרו להאיר בעוצמה ברגע שהרכב יעבור.

מעוניינים לחנות? אין בעיה, מצלמת הרוורס המשולבת עם קווי הנחיה דינאמיים, תהפוך את החניה והנסיעה ברוורס לקלה במיוחד.

מראה מעוצב ומעודכן

כבר בכניסה לרכב ניכרת התפיסה שסוס מנצח לא מחליפים. דגם ה PREMIUM מציג שורת עדכונים קוסמטיים לצד שמירה על המראה הכללי של הרכב. יש כאן פגושים חדשים, עדכון פנסים (LED), פסי כרום שמקשטים את הרכב ומדגישים את המראה היוקרתי וחישוקים מעודכנים, בגודל אימתני של 19", שמדגישים את קווי המתאר של הרכב ומוסיפים למראה הספורטיבי.

קיה ספורטאז פרמיום פנסים

כשנכנסים פנימה, לתא הנהג והנוסעים, מבחינים בצביעה החדשה, בשני גוונים, שילוב של חום ושחור. מושבים מעור בשילוב בד, בצבע קרם כהה, צביעה דו-גוונית יוקרתית, שמדגישה את מראה הפרימיום.

כשמביטים למעלה מבחינים שקיה שמרה על הגג הפנוראמי הענק שמגביר את חוויית הנסיעה, משדרג את נראות הרכב ומכניס המון אור לחלל הפנים.

תנוחת הישיבה נוחה עם- זוג מושבים חשמליים, גם לנהג וגם לנוסע, הכוללים שליטה חשמלית מלאה, 4 כיוונים, להתאמה מושלמת של תנוחת הישיבה. גם מאחור, במושב הנוסעים האחורי יש מרווח ישיבה מצוין עם שינוי זווית מסעד גב. יש מקום לכיסאות ילדים, בוסטרים או מבוגרים שאוהבים מרווח רגליים. האחרונים ישמחו לגלות שיש כאן גם פתחי מזגן וזוג שקעי טעינה לטלפונים.

למי שמפחד ממושבים בהירים, "בגלל" הילדים, ישמח לגלות כי גב המושבים מעוטר עור כהה, עליו נשארים פחות סימנים, וקל יותר לנקות אותו אחרי שימוש יומיומי.

מנוע נמרץ וחסכוני

הדובדבן שבקצפת, הוא ללא ספק יחידת ההנעה, בקיה ספורטאז' מנוע מוגדש טורבו בנפח 1.6 ל' (177 כ"ס) ותיבת הילוכים אוטומטית רובוטית, בעלת שני מצמדים, שמעבירה את הכוח לזוג גלגלים קדמיים. מה המשמעות? צריכת דלק משופרת ומומנט גבוה יחסית (27 קג"מ מול 19.6 בגרסת הבנזין 2.0 ליטר הקודמת), שזמין ברצועת כוח רחבה יחסית (1,500-4,500 סל"ד).

ובשפה פשוטה: מנוע נמרץ יותר, עם כוח זמין יותר לעקיפה ותאוצה, ואכן, קיה ספורטאז' 1.6 טורבו PREMIUM מזנק מ-0 ל-100, ב-8.9 שניות.

השילוב בין המנוע הנמרץ לתיבת ההילוכים החדשנית ולמערכת העצור וסע (הניתנת לביטול על ידי כפתור) מאפשרת ליצרן להכריז על צריכת דלק משופרת (7.9 ליטר ל-100 ק"מ, בנסיעה עירונית, 6.2 ליטר ל-100 ק"מ בנסיעה בינעירונית), אנחנו הגענו לצריכת דלק "אמיתית" של כ-1 ליטר ל-12 קילומטרים, בנסיעה משולבת, במציאות.

בפתיחת תא המטען, נגלה לפנינו תא מטען מכובד למדי בנפח של 466 ליטרים עם כיסוי תא מטען נגלל. בקיפול המושבים מדובר כבר על נפח עצום של 1,455 ליטרים, שמאפשר להעמיס מכל הבא ליד.. מפה, הדרך לשבילי קק"ל קצרה.

יוצאים לטייל

חשקה נפשכם בוו גרירה? תוכלו להצמיד לכאן נגרר ללא בלמים (750 ק"ג) או אפילו בית על גלגלים (עם בלמים) עד למשקל של 1,600 ק"ג. זאת אומרת אוהבי הלינה בשטח שביניכם, יוכלו לשכור כמעט כל קרוואן למשפחה, להצמיד לקיה ספורטאז' שלכם ולצאת ללון עם המשפחה באחד מחניוני הקרוואנים/קמפינג ברחבי הארץ.

זה לא סוד, שהקיה ספורטאז' מוביל את מכירות הקטגוריה בשנים האחרונות. דגם הספורטאז' 1.6 טורבו PREMIUM הוא דוגמא לכל מה שטוב בקרוסאוברים משפחתיים, הכל בחבילה אחת – מנוע מעולה, נמרץ וחסכוני, SUV בטיחותי, תנוחת ישיבה גבוהה ונוחה, מערכת מולטימדיה מתקדמת, גג פנוראמי ענק, שקעים לטעינה ופתחי מיזוג אחוריים ובעיקר, חוויה שלמה של הנאה, שמתחילה ברכב שימושי ומהנה ליום יום שהופך לרכב לכל המשפחה, בערבים ובסופי השבוע.

 

דילוג לתוכן