המשך לתוכן
https://kia-israel.co.il/לקרוא-ולדעת/קיה-קרניבל-המיניוואן-המושלם-למשפחות

נסיעת מבחן – מה חשוב לדעת ולשאול כשמגיעים לאולם התצוגה

 

נסיעת מבחן היא השלב החשוב ביותר ברכישת מכונית חדשה, כך תעשו זאת באופן היעיל ביותר:

מזל טוב על החלטתכם לרכוש מכונית חדשה. רכישה של מכונית חדשה היא תהליך שאין להקל בו ראש, אחרי הכל, מכונית חדשה נחשבת להשקעה השנייה בהיקפה עבור משק בית ישראלי, לאחר רכישת דירה. לכן, בדיוק כפי שדירה חדשה צריכה להתאים היטב לצרכינו, כך מכונית חדשה, בה נבלה שעות רבות צריכה להתאים לצרכינו במידה לא פחותה.

תמונה ראשית במאמר - מה חשוב לדעת כשמגיעים לנסיעת מבחן - קיה ישראל

חשיבותה של נסיעת המבחן

חשוב לציין, נכון, קל מאוד להתרשם מן הקטלוגים וגם מן המכוניות החדשות והנוצצות העומדות באולם התצוגה, אך בפועל, הדרך הטובה ביותר לדעת האם מכונית חדשה תהיה שותפה טובה לחיים היא נסיעת המבחן. נסו לחשוב על זה כמקבילה של מדידת בגד חדש בחנות האופנה. הרי לא תעלה על דעתכם האפשרות לקנות מבלי למדוד. נכון? נסיעת מבחן היא פרק זמן מסוים בו הסוכנות מאפשרת ללקוח לנסוע במכונית, כדי לחוש האם היא מתאימה לו. וכדי שתהליך ההתאמה יהיה מושלם, יש לבצע נסיעת מבחן שתמצה את יכולות הרכב-ורצונות הקונה. לכן, וזו האחריות שלכם, נסו להאריך את נסיעת המבחן ככל הניתן כדי שתוכלו למצות את החוויה ולהבין האם זו המכונית שעליה חלמתם.

מסלול לא ידוע מראש

לכן, קודם כל, עוד לפני הכניסה אל המכונית, מומלץ לבקש לבצע את נסיעת המבחן במסלול מוכר, כלומר כזה בו אצלכם המכונית תיסע מדי יום. אם מדובר במסלול משובש, מסלול פקוק, או מסלול הכולל עליות וירידות רבות, יוכל הנוהג ברכב להשוות בקלות בין הרכב החדש ובין הרכב הישן, כדי לעמוד על היקף ההבדלים. תחילת הנסיעה לרובנו החושים מופצצים במידע וקשה לקלוט ניואנסים – אפילו ריח הרכב החדש גורם לאחדים מאיתנו סחרחורת קלה, וגודש המידע שסוכן המכירות מפציץ אותנו בו סותם כל תהליך מחשבה הגיוני – ולא במקרה. ככל שתאריכו את הדרך של נסיעת המבחן כך תוכלו להפיק יותר מידע חיוני עבורכם שיעזור לכם להחליט.

צאו לנסיעת מבחן בדרכים מוכרות לכם - קיה ישראל

הרגע שלפני ההתנעה

לאחר שמסלול נסיעת המבחן סוכם, והסוכן הסכים, מומלץ לשהות כמה דקות במכונית בלי להניעה כלל. לעמוד על טיבו של המרווח הפנימי, האם יש מספיק מקום לרגליים, האם יש מספיק מקום לכתפיים וגם לידיים. עוד נקודה חשובה נוגעת למשפחה, זו שתיסע במכונית החדשה. אם יש במשפחה תינוק, מומלץ להביא את עגלת התינוק לנסיעת המבחן, כדי לבדוק האם קל לאחסון אותה בתא המטען. כמה מאמץ נדרש כדי לשלוף ולהחזיר את הסל-קל של מושיקו התינוק? אם מישהו מבני המשפחה גבוה מן הממוצע, כדאי לבקש ממנו להתיישב במושב האחורי ולראות האם הוא נכנס ומה תחושותיו לגבי המרווח הפנימי. אם יש לקונה העדפות מיוחדות, כמו לדוגמה נגן מוזיקה מסוים, מומלץ להביא אותו לנסיעת המבחן כדי להתרשם, כי לכל קונה חשוב היבט אחר של נסיעת המבחן כדי להבין האם הרכב מתאים לו, או לה.

מטרים ראשונים של נהיגה

אחרי שלב היכרות ראשון אפשר לכוון את המראות ולהניע. ושוב להקדיש כמה רגעים של שקט למחשבה. האם המכונית שקטה? האם היא רועשת? כיצד המזגן מתפקד – בכל דרגות עוצמת המאוורר – כאשר המכונית עומדת? אם אתם בוחנים רכב היברידי והתנעתו מסתכמת בנורת "READY" ירוקה – המתינו קצת עד שמנוע הבנזין ייכנס לעבודה והאזינו לו.

רק אחרי שהתרשמנו מרמת השקט והיעדר התנודות של המכונית, נצא לדרך. הדרך הטובה ביותר לבצע נסיעת מבחן כאמור היא בדרך מוכרת. ואם הדרך המוכרת אינה מספיק תובענית, כדאי לבקש מנציג המכירות לקחת את המכונית אל כביש משובש, או אל כביש הכולל עליות וירידות. זאת כדי להתרשם מיכולתה של המכונית לספוג את מפגעי הכביש, את היכולת להתמודד עם עליות וגם את היכולת לבלום בירידות. שני איברים חשובים צריכים לספק לכם את המידע: האוזן לגבי רעשי המנוע, הרוח והכביש המלמד על ההתמודדות של מתלי הרכב עם הרחובות שלנו. וחשוב לא פחות הישבן. הוא זה שיקבע האם המכונית מספיק נוחה עבורכם. האם המושב רך או קשה מדי, האם התמיכה גוף טובה והאם אנחנו מבודדים מספיק משיבושי הדרך.

מסלול מומלץ לנהיגת מבחן

ככלל, נסיעת מבחן טובה צריכה לכלול נסיעה בקטע כביש עירוני, עדיף כזה שמציב בפני המכונית אתגרים של עליות, ירידות ובורות – וגם לבקש לנסוע בקטע כביש בין עירוני: נסיעת מבחן בכביש מהיר יכולה לחשוף את יכולתה של מכונית להתמיד במשך פרק זמן ארוך בנסיעה מהירה ולחשוף נקודות תורפה כגון מנוע רועש, או תנוחת נהיגה לא נוחה, שעלולה לא להתגלות בנסיעה עירונית אך תתגלה בקלות בנסיעה ארוכה.

נקודה אחרונה נוגעת לנימוס: אם לא הצלחתם להתרשם מן המכונית כראוי, אל תתביישו לבקש עוד נסיעה, אפילו ליעד אחר או בתאריך אחר. בסופו של דבר, לחוש את טיב המכונית שתלווה אתכם ותהפוך לחלק בלתי נפרד ממציאותכם היום יומית, ומכיוון שכך, מומלץ לבצע נסיעת מבחן ארוכה ככל האפשר.

סיכום

כמו שלא תקנו פריט לבוש או נעל מבלי למדוד קודם ולוודא שיתאים לכם, כך אתם חייבים לבצע נסיעת מבחן כדי לוודא שהמכונית "בול עליכם". התמצית כוללת בעיקר לקחת את הזמן. אל תתנו ללחץ של אנשי המכירות להשפיע עליכם ונסו לספוג כמה שיותר מידע יבש ותחושות עוד לפני שהתנעתם את המכונית. אל תתביישו להגיע עם רשימה של סעיפים לבחון למשל: כמה שקעי טעינה יש במושב האחורי? צאו לנסיעת המבחן במסלול שאתם בחרתם וקחו את הזמן להכיר את המכונית ואיך אתם נראים ומרגישים בתוכה. תנו לישבן לדבר והאזינו לרוח, למנוע ולכביש – הם יספרו לכם הרבה על החיים בהמשך עם הרכב הזה. תתחדשו!