• דגמים
  • החברה
  • שירות
  • חדשות
  • ליסינג מימוני

שאלות ותשובות קיה

כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול 
 
שאלה: מהי תקופת האחריות?
תשובה: תקופת האחריות הבסיסית לרכבי קיה הינה 3 שנים ללא הגבלת ק"מ.
לחלק מדגמי קיה בנוסף לאחריות הבסיסית ניתנת אחריות נוספת של 4 שנים ו/או 150,000 ק"מ (המוקדם מבניהם) על חטיבת הכוח.
 
שאלה: מה כוללת האחריות לשבע שנים?
תשובה: האחריות שבע שנים או 150,000 ק"מ (המוקדם מבניהם) מכסה את חטיבת ההינע (מנוע ותיבת ההילוכים, פירוט ניתן למצוא בחוברת האחריות ושירות)
 
שאלה:מהי האחריות למצבר הרכב המקורי?
תשובה: האחריות למצבר המקורי הינה 12 חודשים ללא הגבלת ק"מ.
 
שאלה: מהו לחץ האוויר המומלץ בצמיגים?
תשובה: לכל צמיג ולכל דגם רכב ישנן הנחיות ספציפיות עבורו, ניתן למצוא את המידות המתאימות בספר הנהג ו/או על גבי מדבקה הממוקמת במשקוף דלת הנהג.
 
שאלה: כיצד ניתן לשפר את תצרוכת הדלק?
תשובה: בספר הנהג ניתן למצוא הנחיות לנהיגה חסכונית: נהג במתינות, האץ בהדרגה, אל תזנק בבת אחת ממצב נייח תוך ללחיצת דוושת ההאצה עד סופה, סע במהירות סבירה, הקפד על לחץ אוויר תקין בצמיגים, סע עם מטען מועט ככל שניתן, הקפד על תחזוקה נכונה ומתאימה לרכבך. *ברכבים המצוידים בנורית ECO כאשר הנורית מאירה, הנהיגה חסכונית ותצרוכת הדלק אופטימאלית.
 
שאלה: מתי מומלץ להחליף צמיגים?
תשובה: על גבי סוליית הצמיג קיימים מחווני שחיקה, כאשר עומק החריצים של הצמיג הינו 1.6 מ"מ יש להחליף את הצמיג (ספר הנהג פרק 7 צמיגים וגלגלים).
 
שאלה: כיצד ניתן לשמור על הצמיגים?
תשובה: על מנת לשמור על תקינות הצמיגים יש להקפיד על לחץ אוויר תקין (בדיקת לחץ האוויר אחת לשבועיים), ביצוע סבב צמיגים בכל טיפול תחזוקה, בדיקה וכיוון של  זוויות ההיגוי אחת לשנה.
 
שאלה: מהם המידות הרשומות על גבי הצמיגים?
תשובה: לדוגמא: 205/50R15 91V
205 – רוחב הצמיג במילימטרים
50   – יחס החתך באחוזים בין גבוה החתך של הצמיג לרוחבו
R    – צמיג רדיאלי
15  – קוטר החישוק באינצ'ים
91  – דרגת העומס המותר לצמיג זה
V   – סימון קוד המהירות
 
שאלה:מהי מערכת ABS (מערכת למניעת נעילת גלגלים בעת בלימה)
תשובה: תפקיד המערכת למנוע בעת בלימת חירום את נעילת הגלגלים ולאפשר שליטה והיגוי ברכב. בתנאים נהיגה רגילים מערכת הבלמים פועלת כמערכת בלמים רגילה.
בעת בלימת חירום פתאומית המערכת מופעלת באופן אוטומטי ואולטימטיבי בהתאם לתנאי האחיזה של כל גלגל, לכן מבטלת מערכת זו את הצורך בלחיצה לסירוגין ("פמפום") על דוושת הבלמים.
המערכת מורכבת ממספר חיישני מהירות ויחידת בקרה אשר מבקרים את מהירות גלגלי הרכב בכל שלבי הנסיעה.
 
שאלה: מהי מערכת EBD (מערכת חלוקת בלימה אלקטרונית)
תשובה: מערכת זו מאפשרת חלקוה של כוח הבלימה בין הציר הקדמי והציר האחורי של הרכב באופן אופטימאלי ובהתאם לעומס המצוי על גבי הציר האחורי של הרכב בכל רגע נתון.
מערכת אלקטרונית זו מחליפה את מערכות השסתומים המכאניים אשר היו נהוגות בעבר.
 
שאלה: מהי מערכת TCS (מערכת בקרת אחיזה)
תשובה: מערכת בקרת משיכה הינה מערכת המונעת מגלגלי הרכב להסתחרר/להחליק ("לפרפר") וזאת כתוצאה מאיבוד אחיזה של הגלגלים המניעים את הרכב, המערכת מסייעת להאיץ את הרכב על פני דרך חלקים ו/או על פני דרך בעלי אחיזה שונה בין הגלגלים המניעים, בנוסף מאפשרת המערכת כוח נהיגה משופר בעת האצה בזמן הפנייה.
 
שאלה: מהי מערכת ESP
תשובה: מערכת ESP הינה מערכת בטיחות אקטיבית הפועלת בכל תנאי הדרך על מנת להבטיח מניעת החלקה או סטייה (היגוי יתר או תת היגוי) של המכונית בתנאי נהיגה קיצוניים ו/או בעת טעות בשיקול הדעת של הנהג.
מערכת המתוכננת לסייע לנהג לשמור על שליטה ברכב ולהתערב תוך שבריר שנייה באמצעות מערכת הבלמים ומחשב המנוע בניסיון לייצב את הרכב.
מערכת בקרת היציבות הינה תת מערכת המשולבת במערכת ABS, למערכת ESP נוספים מספר חיישנים: חיישן זווית ההיגוי, חיישן סטייה (YAW), חיישן תאוצה צידית וחיישן לחץ הידראולי.
 
שאלה: מהי מערכת BAS (מערכת סיוע הגברת בלימה)
תשובה: ערכת BAS מסייעת להגברת כוח הבלימה בעת בלימת חירום.
חיישן לחץ הבלימה מנתר בכל עת את הלחץ במערכת הבלמים, בעת בלימת חירום מדווח חיישן הלחץ ליחידת הבקרה על עלייה פתאומית בלחץ אשר מפורשת במערכת כבלימת חירום, ברגע זה המערכת מגבירה את לחץ הבלימה בנוסף על כוח הבלימה המופעל ע"י הנהג.
 
שאלה: מהי מערכת HAC (מערכת סיוע לזינוק בעליה)
תשובה: מערכת מסייעת בתחילת נסיעה במעלה (זינוק בעליה), תפקידה העיקרי הוא למנוע הידרדרות של הרכב לאחור בתחילת נסיעה.
כאשר הרכב נמצא בעליה לאחר שחרור דוושת הבלם ממשיכה מערכת HAC להחזיק את בלמי הרכב במשך 2 שניות, בפרק זמן זה יכול הנהג להעביר את רגלו לדוושת ההאצה ולהתחיל בנסיעה מבלי שהרכב ידרדר לאחור, המערכת תפחית את לחץ הבלימה ברגע שהנהג לוחץ על דוושת ההאצה (המערכת אינה פועלת בהילוכים P, N).
 
שאלה: מהי מערכת ESS (מערכת איתות/התראה בעת בלימת חירום)
תשובה: בעת בלימת חירום או כאשר מערכת ABS נכנסת לפעולה, מערכת ESS פועלת ומזהירה את הנהגים הנוסעים מאחור באמצעות שלושה הבהובים של פנסי הבלימה.
 
שאלה: מהי מערכת VSM (מערכת ניהול יציבות הרכב)
תשובה: מערכת VSM הינה מערכת משלימה למערכת בקרת היציבות ESP. מערכת VSM משפרת בנוסף ליציבות הרכב את תגובת ההיגוי וקיצור מרחק הבלימה.
כאשר הרכב במצב של תת היגוי או היגוי יתר מערכת ESP בולמת את הגלגל הרלוונטי על מנת לעצור את במצב הלא רצוי ומערכת VSM מאפשרת היגוי קל לכיוון הרצוי של ההגה והיגוי קשה לכיוון הלא רצוי, זאת על מנת למנוע טעויות היגוי של הנוהג ברכב במצבי חירום.
 
שאלה: מהי מערכת ROP (מערכת למניעת התהפכות)
תשובה: מערכת ROP הינה מערכת בטיחות אקטיבית נוספת הפועלת בכל תנאי הדרך על מנת להבטיח מניעת התהפכות של המכונית.
כאשר מרכב המכונית "מתרומם" בעת סיבוב ונוטה על צידו מעבר לזווית גלגול מסוימת חיישני המערכת מדווחים ליחידת הבקרה וזו מבצעת באמצעות מערכת הבלמים "ניטרול" של זוויות הגלגול בהתאם למצב הנתון על מנת למנוע את התהפכות הרכב.
 
שאלה: מהו שמן המנוע המומלץ לקיה?
תשובה: לכל דגם רכב ומנוע ישנו מפרט טכני המתאים עבורו, את המפרט הטכני המדויק של שמן המנוע המומלץ לכל דגם ניתן למצוא בפרק 8 בספר הנהג.
שימוש בשמנים איכותיים ומתאימים יאריכו את חיי המנוע וישפרו את תצרוכת הדלק ופליטת המזהמים.
 
שאלה: כיצד ניתן לדעת האם האביזרים המותקנים ברכב הותקנו ע"י היבואן?
תשובה: ניתן לפנות למוקד שירות הלקוחות של קיה (1800-377-775) לקבלת מידע זה.
 
שאלה: כיצד ניתן לקבל אישור מיגון לרכב עבור חברת הביטוח?
תשובה: לרכב חדש (עד 6 חודשים מיום המסירה) ניתן לפנות למוקד שירות הלקוחות של קיה (1800-377-775), רכב שאינו חדש יש לפנות לתחנת שירות מאושרת ע"י חברת הביטוח לצורך בדיקה פיזית של הרכב.
 
שאלה: ברשותי קיה סול עם שלט חכם, בכל פעם שאני מתקרב לתא המטען אני מוצא כי הדלת אינה נעולה, מה יכולה להיות הסיבה?
תשובה: בכלל הרכבים המאובזרים במפתח חכם, נעילת דלת תא המטען נפתחת אוטומטית כאשר השלט החכם נצמא בקרבת הדלת, ככל הנראה אתה מתקרב לדלת כאשר השלט החכם מצויד בכיס.
נסה להתקרב לדלת כשהמפתח אינו קרוב.
 
שאלה: ברשותי קיה ספורטג' עם שלט חכם, שכחתי את אורות הרכב דלוקים והמצבר התרוקן, כיצד ניתן לפתוח את דלתות הרכב?
תשובה: בתוך השלט החכם של הרכב ישנו מפתח מכאני באמצעותו ניתן לפתוח את דלת הנהג.
 
שאלה: שכחתי את אורות הרכב דלוקים והמצבר התרוקן, כיצד ניתן להוציא את ידית ההילוכים ממצב חניה P?
תשובה: ליד ידית ההילוכים
 
שאלה: כיצד ניתן לחבר את מכשיר ה Iphone למערכת השמע?
תשובה: ברכבי קיה בהם רשום הלוגו Ipod ליד חיבור USB ניתן לחבר את הטלפון הנייד באמצעות כבל מקורי של קיה, ניתן לרכוש את הכבל בכל מרכז שירות מורשה.
 
שאלה: באיזה מצב עדיף להשתמש מחזור אוויר פנימי או מצב אוויר חיצוני?
תשובה: מחזור אוויר פנימי – במצב זה האוויר המצוי הרכב מחומם או מקורר ואין רענון של האוויר בתוך הרכב. מצב אוויר חיצוני – האוויר הנכנס לרכב מבחוץ (אוויר טרי) מחומם או מקורר.
יש לשים לב שפעולה ממושכת של חימום או קירור במצב מחזור אוויר תגרום להתעבות אדים על השמשות ותא הנוסעים יהפוך למחניק, זאת עקב עליה ברמת הפחמן הדו חמצני CO2, על כן עדיף לבחור ככל שניתן במצב אוויר חיצוני.
 
שאלה: יש לי במערכת במיזוג של הרכב אפשרות למצב  A/C MAXמה עושה מצב זה?
תשובה: בחירה במצב זה מפעיל באופן אוטומטי את המזגן ומחזור האוויר הפנימי.